Czy oczyszczacz powietrza jest polecany dla alergików?

Alergia wziewna dotyka coraz więcej osób. Często utrudnia ona funkcjonowanie w pracy, na dworze, a czasem także we własnym domu. Na szczęście na rynku są dostępne rozwiązania, które pomagają skutecznie z nią walczyć. Są nimi oczyszczacze powietrza, które usuwają wszystkie niebezpieczne alergeny i tworzą bezpieczną przestrzeń dla dzieci i dorosłych.

Czy należy obawiać się reakcji alergicznych?

Reakcje alergiczne są uciążliwe i nie należy ich bagatelizować. Ich najniebezpieczniejszym dla organizmu skutkiem jest astma, na którą narażone są szczególnie dzieci. Oczyszczacz powietrza usuwa z domu i miejsca pracy alergeny, dlatego warto się nimi zainteresować. Szczególnie pomocne są, kiedy u bliskich obserwuje się objawy, takiej jak:

 • kaszel,
 • obwity katar,
 • łzawienie oczu,
 • pieczenie oczu,
 • problemy z oddychaniem,
 • ból gardła.

Oprócz nich mogą pojawiać się także silne objawy mylone z poważnymi chorobami, takie jak napady duszności i poczucie ucisku w klatce piersiowej. Alergia może rozwinąć się w niebezpieczny dla zdrowia problem, należy zacząć z nią walczyć, gdy tylko pojawiają się jej pierwsze objawy.

Jak oczyszczacze powietrza pomagają w walce z alergią?

Obecnie dostępne na rynku modele oczyszczaczy powietrza są wyjątkowo skuteczne. Mają wiele funkcji, które pomagają w walce z zanieczyszczeniami, także alergenami, które podrażniają i stanowią niebezpieczeństwo dla alergików. Ich działanie jest oparte na prostej zasadzie. Włączone urządzenie zasysa powietrze znajdujące się w pomieszczeniu, a następnie przepuszcza je przez filtr lub system filtrów. Tak oczyszczone wypuszcza z powrotem do pokoju. Wbudowany system oczyszczania wyłapuje wszystkie niepożądane cząsteczki. Nowe modele są także wyposażone w funkcję oczyszczania powietrza z przykrych zapachów.

Czy oczyszczacz powietrza łączy się z innymi systemami w domu?

Do korzystania z oczyszczaczy powietrza nie jest niezbędna klimatyzacja, nie podłącza się go również do wentylacji. To w pełni samodzielne urządzenie, dzięki czemu można z powodzeniem korzystać z niego między innymi w:

 • domu lub mieszkaniu, także tym wyposażonym w starsze instalacje,
 • w biurze,
 • w zakładzie produkcyjnym,
 • w instytucji, w tym szkole czy szpitalu.

Oczyszczacze powietrza coraz częściej pojawiają się w zakładach pracy, szczególnie w sezonie pylenia. To najlepszy sposób na zapewnienie pracownikom wygody i komfortu, do tego zmniejsza się ryzyko obniżenia wydajności pracy przez problemy ze zdrowiem. Samodzielna praca tych urządzeń sprawia, że można zabrać je ze sobą na dłuższy wyjazd na wakacje czy ferie.

Jaki oczyszczacz powietrza jest najlepszy dla alergika?

Na rynku można znaleźć wiele modeli oczyszczaczy powietrza. Różnią się one między sobą technologią, funkcjami i wbudowanymi filtrami. Dobierając do siebie urządzenie trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników, w tym:

 • jakie cząsteczki urządzenie powinno eliminować,
 • jaką powierzchnię urządzenie ma objąć swoim działaniem,
 • jakie dodatkowe funkcje w urządzeniu są pożądane,
 • jakie filtry są niezbędne.

Dobranie odpowiedniego urządzenia do domu nie powinno sprawiać problemu, szczególnie jeśli pomieszczenia są niewielkie, a wybrany filtr jest w stanie wyłapać wszystkie alergeny. Inaczej sytuacja może wyglądać w przypadku zakładów pracy. Jeśli pracodawca nie jest pewny, jakie urządzenie będzie najwydajniejsze, warto skontaktować się ze sprzedawcą. Pomoże on określić, na jakie parametry zwrócić uwagę i jakie modele wybrać. Nie należy się tym stresować, dla dużych przedsiębiorstw powstała oferta oczyszczaczy profesjonalnych.

Aranżacja kuchni – czym jest trójkąt roboczy?

Kuchnia jest jednym z ważniejszych pomieszczeń w domu czy w mieszkaniu. Służy przygotowywaniu posiłków, przechowywaniu produktów spożywczych, nierzadko też ich konsumowaniu. Dlatego,...

Garderoba – zbędny luksus?

Posiadanie własnej garderoby, to marzenie wielu osób. Jednak ograniczeniem mogą być pieniądze niezbędne na jej wykonanie oraz metraż domu czy mieszkania. Garderoba...

Czy oczyszczacz powietrza jest polecany dla alergików?

Alergia wziewna dotyka coraz więcej osób. Często utrudnia ona funkcjonowanie w pracy, na dworze, a czasem także we własnym domu. Na szczęście...

Pracujesz zdalnie? Stwórz idealny kącik biurowy.

Jesteś jednym ze szczęściarzy, którzy pracują zdalnie? Zapewne wiesz, że praca w domu wymaga dużo więcej samozaparcia niż w biurze. Domowa...

Wiosenne DIY w mieszkaniu

DIY, czyli zrób to sam Wiosna tuż, tuż i czas pomyśleć o zmianach nie tylko w garderobie, ale także...

Sauna w domu? – powody dla których warto

Sauna w domu kojarzona jest z luksusem, jednak obecnie decyduje się na nią coraz więcej osób. Częste zażywanie kąpieli parowych nie tylko...